TECHNOLOGIE AV

LCOS – Liquid Crystal on Silicon – technologia wyświetlania obrazu stosowana w projektorach instalacyjnych Canon. Polega na umieszczeniu cienkich warstw ciekłych kryształów na sylikonowej powierzchni pomiędzy lustrem odbijającym światło, a szkłem (soczewką obiektywu). Położenie kryształów sterowane jest bezpośrednio sygnałem wejściowym. Obraz pozbawiony jest efektu kratki. Zastosowana technologia pozwala również na uzyskanie bardzo naturalnego odwzorowania kolorów oraz głębokich czerni.

CyfroweAV technologie AV w projektorach Canon

AISYS – Aspectual Illumination System ─ System optyczny Canon AISYS został opracowany w celu wydobycia pełnego potencjału paneli LCOS. Konwertuje światło z lampy/lasera tak, aby zminimalizować jego ubytek oraz zapewnić równomierne oświetlenie. Światło padające w różnych kierunkach i pod dużym kątem ulega „uporządkowaniu” do kierunku pionowego (zwiększa jasność) i poziomego (zwiększa kontrast). Oprócz uzyskania wysokiej rozdzielczości, wysokiej jasności, wysokiego kontrastu i wysokiej jakości reprodukcji kolorów, system AISYS umożliwia również zmniejszenie wymiarów jednostki optycznej.

CyfroweAV technologie AV w projektorach Canon

Edge Blending ─ technologia polegająca na łączeniu obrazów wyświetlanych za pomocą kilku projektorów w jedną np. panoramiczną całość. Kolejne obrazy nakładają się na siebie krawędziami z bardzo precyzyjną regulacją pikseli RGB z dokładnością do 0.1 piksela. Jasność krawędzi obrazów jest automatycznie redukowana tak, aby dopasować obraz i kolorystykę. Pomagają w tym zastosowane specjalne znaczniki. Precyzyjne gradacyjne przejście obrazów pozwala uzyskać wyraźny obraz nawet w nakładającym się obszarze.

CyfroweAV technologie AV w projektorach Canon

HDBT ─ światowy standard transmisji obrazu i dźwięku w formacie ultra-high-definition, Ethernet oraz sterowania za pomocą jednego kabla o długości do 100 m. HDBaseT eliminuje konieczność montażu wielu kabli zapewniając wysoką wydajność i jakość projekcji.

CyfroweAV technologie AV w projektorach Canon

Redukcja rozmycia obrazu ─ technologia polegająca na zmniejszeniu rozmycia ruchu w filmach. Dzięki niej nawet w szybkich sekwencjach filmu obraz jest ostry i czytelny. Modele projektorów Canon posiadające tę funkcję są idealne do takich zastosowań jak symulatory i gry wideo.

CyfroweAV technologie AV w projektorach Canon

Rozdzielczość 4K ─ technologia transmisji obrazu z rozdzielczością cztery razy większą niż FullHD(1920×1080). Oznaczenie4K odnosi się do liczby pikseli przekątnej obrazu ─ 4000pikseli. W projektorach Canon4K jest to rozdzielczość na poziomie 4096×2400 pikseli (seria XEED), która pozwala na wyświetlanie obrazu o bardzo wysokiej szczegółowości i kontraście w trybie HDR.

projektory Canon CyfroweAV technologie AV

Metody korekcji barw ─ ze względu na możliwość zaawansowanej korekcji koloru (6 kolorów ─ R+G+B oraz C+M+Y), projektory Canon mogą być stosowane również w profesjonalnej filmografii oraz wszędzie tam gdzie ważna jest duża wierność kolorów. Za pomocą menu urządzenia można skorygować barwę, nasycenie koloru oraz temperaturę barwową obrazu, dzięki czemu uzyskuje się rzeczywiste kolory nawet na tle innej niż biała powierzchni projekcyjnej.

Technologia bezprzewodowej transmisji ─ Canon Network Multi-projection (NMPJ) – projektory Canon wyposażone w tę funkcję umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnału ─ obrazu i dźwięku ─ bezpośrednio z komputera lub poprzez router do projektora. Dzięki temu można wyświetlać obrazy z komputerów w trybie prezentacji, współpracy oraz klasy. Konfiguracja wymaga wgrania aplikacji NMPJ na komputer oraz zmiany odpowiednich ustawień w menu projektora i w aplikacji.

Lens Shift – polega na fizycznym przesunięciu obiektywu (płynne przesuniecie soczewki) projektora w pionie i/lub poziomie względem osi projekcji, bez poruszania całym urządzeniem. Umożliwia to korekcję kształtu wyświetlanego obrazu w zależności od wysokości zawieszenia projektora w stosunku do ekranu. Obraz z projektora umieszczonego pod sufitem lub na stoliku możemy przesunąć w górę lub w dół bez wpływu na jego jakość. Projektory z opcją Lens Shift sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni i możliwości montażu urządzenia.

Korekcja trapezowa obrazu – ─ zniekształcenie trapezowe obrazu występuje, gdy projektor nie znajduje się idealnie naprzeciwko ekranu (powierzchni projekcyjnej) tzn. zamontowany jest pod kątem (z boku lub z góry/z dołu). Zniekształcenie może występować w osi pionowej lub poziomej, lub w obydwu równocześnie. Np. przy umieszczeniu projektora na stoliku (poniżej ekranu) powstaje zniekształcenie trapezowe o górnej krawędzi obrazu dłuższej niż dolna. Projektory Canon mają możliwość cyfrowej korekcji takich zniekształceń poprzez stosowanie specjalnego algorytmu skalującego obraz (konfiguracja w menu projektora).

DICOM ─ światowa norma opracowana przez American College of Radiology i National Electrical Manufacturers Association dotycząca obrazowania diagnostycznego w medycynie. Standard DICOM ma zastosowanie w przetwarzaniu obrazów tomografii komputerowej, rezonansu oraz radiografii cyfrowej. Projektory Canon wyposażone w ten standard umożliwiają poprawne wyświetlanie dokumentacji diagnostycznej.

Aplikacja Canon Service Tool for PJ  ─ bezpłatna aplikacja PJ firmy Canon umożliwia zdalne i wygodne sterowanie projektorami Canon z urządzeń z systemem iOS. Połączenie Wi-Fi® umożliwia wyraźne wyświetlanie menu projektora na ekranie tabletu, smartfona lub komputera ─ ułatwiając uproszczoną konfigurację, obsługę i konserwację. Jest to idealne rozwiązanie do regulacji sferycznych lub kopułowych projekcji powierzchni, zapewnia szybkość i klarowność korekcji błędów oraz umożliwia projekcję do 9 projektorów ─ niezależnie i jednocześnie.

Schemat nazewnictwa projektorów Canon

Projektory Canon CyfroweAV Technologie AV