TABLICE INTERAKTYWNE

Tablice interaktywne to skuteczna i nowoczesna forma edukacji

Dzisiejszy świat jest multimedialny i przepełniony technologiami. Analogowa rzeczywistość szkolna, która kojarzy się dzieciom z nudną, czarno białą tablicą nie jest tak atrakcyjna, jak czas spędzany poza szkołą. Tablica interaktywna to doskonałe narzędzie edukacyjne do prezentacji atrakcyjnych wizualnie treści i interaktywnej pracy z nimi. Produkt sprawdzi się doskonale również w innych placówkach dydaktycznych czy firmach.

Interaktywny system do nauki

Wykorzystując tablicę, komputer i projektor nauczyciel zyskuje możliwość urozmaicenia lekcji, czy wykładu o interesujące materiały audiowizualne, o interaktywne zadania,  gry. Oprócz tego, że tablice interaktywne wpływają na atrakcyjność lekcji dla uczniów i zwiększają ich zaangażowanie w proces nauki, mają tez realny wpływ na komfort pracy nauczyciela. Tablice posiadają szereg funkcji pozwalających na intuicyjną obsługę np. Multi Gesture, dostęp do baz obrazów, ułatwione rysowanie figur geometrycznych i inne zależnie od modelu. Obraz wyświetlany jest na ceramicznej, matowej powierzchni, dzięki czemu zachowuje czytelność w praktycznie każdych warunkach. Budowa tablicy – ceramiczna powierzchnia – zapewnia dużą trwałość.

Tablice interaktywne są proste w instalacji

Instalacja tablic interaktywnych jest prosta. Wystarczy podłączenie, bez potrzeby wgrywania sterowników. Tablice dostarczane są z podstawowym oprogramowaniem, które ułatwia pracę i naukę. Są kompatybilne z komputerami korzystającymi z systemów operacyjnych Windows XP, Vista, 7, 8, 10, Linux oraz Mac. Istnieje również możliwość wysyłania obrazów z tablicy na smartfony i tablety.

Przykłady wykorzystania:

  • generowanie wykresów funkcji na podstawie danych
  • pisanie na filmie – umożliwia tworzenie notatek na materiałach video
  • narzędzia do rysowania – narzędzia typu marker, pisak laserowy, zakreślasz
  • możliwość nagrywania działań na tablicy w postaci plików.avi – dla organizatorów szkoleń
  • funkcja rozpoznawanie określonej liczby punktów dotyku równocześnie
  • wykorzystanie w formie tablicy sucho ścieralnej – nie są wymagane markery konkretnej marki

Zalety stosowania tablic interaktywnych z projektorami

Projektory w tablicach interaktywnych to projektory krótkoogniskowe o niskim współczynniku projekcji i jasności dostosowanej do pracy w klasie. Dzięki tym cechom mogą być montowane bezpośrednio przed tablicą i stanowić jej nieoderwalny element. Mimo małego dystansu między projektorem a tablicą, wyświetlany obraz będzie odpowiedniej wielkości i jakości, żeby być doskonale czytelnym nawet z ostatniej ławki. Dodatkowo prowadzący przemieszczając się po sali nie rzuca cienia na tablicę.

Tablice interaktywne rozwiazania CyfroweAV

Tablice interaktywne rozwiazania CyfroweAV - LV-X310ST

CyfroweAV oficjalny dystrybutor projektorów Canon

NASI DOSTAWCY

Mentor Szczecin dostawca dystrybutora CyfroweAV

Partnerzy handlowi proszeni są o kontakt bezpośrednio ze swoimi opiekunami