PROJEKCJA TYLNA

Tylna projekcja – na czym to polega

Tylną projekcja nazywamy taki sposób instalacji projektora, aby znajdował się za ekranem. Urządzenie rzuca obraz na tylną stronę specjalnego ekranu, folii lub inteligentnego szkła, skierowany bezpośrednio w kierunku widowni. Rozwiązanie to umożliwia w pełni kontrolować kierunek padania światła z projektora. Dzięki temu zyskuje się jasny i wyraźny obraz. Ważne jest również to, że projektor nie świeci w oczy osoby prezentującej oraz na ekranie nie pojawiają się  cienie.

Konieczne jest posiadanie wolnej przestrzeni za ekranem na ustawienie projektora. Obraz może być nawet kilkukrotnie razy jaśniejszy i wyraźniejszy w porównaniu z tradycyjną instalacją i ekranem materiałowym. Metodę tą można wykorzystywać m. in. na witrynach sklepowych i w bardzo jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach.

Specjalne stosowane ekrany są tak zaprojektowane, że umożliwiają uzyskanie obrazu o bardzo wysokiej jakości nawet podczas pracy w silnie naświetlonym  pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu tylnej projekcji ekrany mogą mieć minimalistyczny, nowoczesny wygląd.

Ekrany do tylnej projekcji dzielimy na dyfuzyjne i optyczne

Ekrany dyfuzyjne wykonane są z akrylu, umożliwiającego równomierne rozpraszające światło w każdym kierunku. Dzięki nim można uzyskać doskonałej jakości obraz z wyeliminowaniem negatywnych efektów takich jak nadmierne doświetlenie części powierzchni ekranu przez światło z projektora.

Ekrany optyczne do tylnej projekcji wykonywane są z przezroczystego szkła akrylowego. Skonstruowane są tak, że powierzchnia i narożniki ekranu mogą jeszcze bardziej równomiernie rozpraszać światło  poprawiając rozdzielczość obrazu. Ekrany te są specjalnie zaprojektowane z myślą o projektorach krótkoogniskowych. Umożliwiają montaż dużych powierzchni ekranu w niewielkich pomieszczeniach.

https://youtu.be/d-wkMwVuVBA

Folie projekcyjne

Folie do tylnej projekcji charakteryzujące się wysokim poziomem kontrastu. Wykorzystywane są m. in. w wyświetlaniu przekazów reklamowych na witrynach sklepowych, na ekranach informacyjnych. Folia taka umożliwia uzyskanie doskonałej jakości obrazu o wysokim kontraście, jasności i nasyconej czerni nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach. Folie posiadają samoprzylepną powierzchnie, która umożliwia naklejanie na szklane ekrany lub powierzchnie pleksi (ściany, szyby). Można łączyć  sobą kilka arkuszy foli. Folie projekcyjne dają możliwość indywidualnego dopasowania kształtu u rozmiaru ekranu do projekcji. Folie projekcyjne występują również w postaci interaktywnej folii dotykowej (do ekranów dotykowych).

https://youtu.be/I-49Mt6ibDc

Występują również folie projekcyjne w wersji transparentnej, które po podłączeniu do prądu stają się matowym ekranem projekcyjnym.

https://youtu.be/Iaz8oPALv8E

Inteligentne szkło

Wytwarzane z wysokiej jakości polimerów ciekłokrystalicznych.  Posiada doskonałe właściwości projekcyjne.  Powierzchnia zmienia się w miarę potrzeby z transparentnej na mleczno-biała. Do aktywacji potrzebne jest podłączenie do prądu.  W związku z tym szyba w trybie nieprzezroczystym może być wykorzystywana jako wysokiej jakości ekran do projekcji. Można na niej za pomocą projektora wyświetlać dowolny obraz lub film.

projekcja tylna folie projekcyjne dystrybutor CyfroweAV

technologia instalacji projekcja tylna CyfroweAV

NASI DOSTAWCY

Partnerzy handlowi proszeni są o kontakt bezpośrednio ze swoimi opiekunami