EKRANY PROJEKCYJNE

Ekran projekcyjny to powierzchnia służąca do oglądania obrazu wyświetlanego za pomocą projektora.

Ekrany występują w formie instalacji trwałych (mocowane do ściany lub sufitu) oraz przenośnych (ekran na trójnogu, dmuchany ekran projekcyjny). Ekrany różnią się od siebie nie tylko rozmiarem, czyli proporcją wyświetlanego obrazu (16:10 / 16:9 / 4:3 / 1:1), ale też kolorem i rodzajem materiału, z jakiego są wykonane. Powierzchnia ekranowa produkowana jest w wielu odcieniach bieli – od ciepłych tonów, przez śnieżną biel, aż do szarości.

W zależności od wyświetlanych treści, dobiera się również wykończenie materiału ekranu – matowe lub błyszczące, podgumowane (nieprzepuszczające światła) lub akustyczne (do montażu głośników za ekranem).

Ekrany dzielimy także w zależności od miejsca instalacji projektora – na ekrany do projekcji frontowej lub tylnej. Przy projekcji frontowej światło jest odbijane od powierzchni ekranu, natomiast przy projekcji tylnej – ekran jest wykonany z półprzepuszczalnego materiału, a obraz wyświetlany jest za ekranem.

Nasi dostawcy

Adeo Screen posiada szeroką gamę modeli ekranów projekcyjnych – od tych przeznaczonych do montażu na kratownicy oraz ramowych, elektrycznych i rozwijanych ręcznie .

Kauber specjalizuje się w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości ekranów projekcyjnych oraz akcesoriów niezbędnych do profesjonalnej instalacji video. Oferta Kauber to przede wszystkim wysokiej jakości ekrany elektryczne.

Suprema Screen to wyspecjalizowany dystrybutor profesjonalnych urządzeń dedykowanych do instalacji audiowizualnych oraz sprzętu prezentacyjnego.

Avtek jest własnością ViDiS SA – polskiego dystrybutora rozwiązań audiowizualnych, który na początku swojej działalności specjalizował się w sprzedaży projektorów. Obecnie w swojej ofercie posiada również monitory, tablice i akcesoria do projektorów.

Nobo jest producentem szerokiej gamy wysokiej jakości produktów służących do prezentacji i komunikacji wizualnej, takich jak tablice suchościeralne, tablice informacyjne, szklane gabloty i szklane tablice magnetyczne.

Zapytaj o ofertę

  • Dobieramy produkty do potrzeb
  • Oferujemy wparcie merytoryczne i techniczne
  • Przygotowujemy wyceny projektowe
  • Dostarczamy, instalujemy i konfigurujemy sprzęt